V roku 2023 mi bol darovaný dom. Mám povinnosť podať daňové priznanie?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2023 mi bol darovaný dom. Nemala som z neho žiadne príjmy.

Mám povinnosť podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste ale nehnuteľnosť získali v roku 2023, tak potom máte povinnosť najneskôr do konca januára 2024 podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností.

Čo sa týka dane z darovanej nehnuteľnosti - predmetom dane z príjmov nie je peňažný a nepeňažný príjem získaný darovaním v okamihu nadobudnutia vlastníctva k nehnuteľnosti, hnuteľnej veci ak nie je príjem získaný darovaním v súvislosti s vykonávaním podnikateľskej činnosti. Ak ste nemali žiadne zdaniteľné príjmy, nemáte ani povinnosť podávať Daňové priznanie k dani z príjmov.

S prianím pekného dňa,
Lenka