V akých prípadoch platí štát zdravotné poistenie?

Zodpovedané
28. júl 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Po dovŕšení troch rokov u dcérky, keď som ešte neni zamestnaná a dcérka už pôjde do škôlky, tak mi môže štát platiť zdravotnú poisťovňu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v zdravotnej poisťovni by ste sa mohli prihlásiť ako osoba, ktorá sa celodenne a riadne stará o dieťa do veku 6 rokov a na základe toho za Vás bude štát platiť zdravotné poistenie. Dieťa môže byť v škôlke max. 4 hodiny denne.

Štát platí na zdravotné poistenie aj za osobu, ktorá je evidovaná na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka