V 3/2025 budem podávať daňové priznanie. Môžem doložiť potvrdenie o príjme druhého rodiča?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

mám TPP od 06/2024 a DB si uplatňujem mesačne.

Keď mi zamestnávateľ bude robiť daňové priznanie v marci 2025, môžem doložiť potvrdenie o príjme aj druhého rodiča?

Vrátia mi daňový bonus aj za obdobie 01/2024 - 05/2024?

Alebo si má druhý rodič v RZ v marci 2025 žiadať o DB za obdobie 01/2024 - 05/2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste si chceli douplatniť nevyplatený DB 1-5/2024 vy, museli by ste podať daňové priznanie za rok 2024 spolu s Potvrdením (alebo Ročným zúčtovaním) manželového príjmu. Váš zamestnávateľ by Vám v takomto prípade nemohol spraviť Ročné zúčtovanie dane.

Ak by si manžel uplatnil DB za 1-5/2024, bez Vášho príjmu, tak by svojho zamestnávateľa mohol požiadať o Ročné zúčtovanie dane a v žiadosti by uviedol uplatnenie DB za 1-5/2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka