Ukončenie pracovného pomeru a zameranie sa na plánovanie rodiny. Kedy mi vznikne nárok na materské?

Zodpovedané
6. sep 2024

Dobrý deň,

po dohode s partnerom, s ktorým nebývam, by som k 31.12.2024 chcela ukončiť pomer TPP po 6 rokoch, aby som sa mohla plnohodnotne presťahovať k nemu a pokúsiť sa založiť rodinu.

Od 1.1.2025 by som chcela byť na úrade práce.

V akej lehote (6 mesiacov?) máme čas založiť si rodinu, aby mi mali z čoho vypočítať materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mali by ste nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty, ak by ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru).

S prianím pekného dňa,
Lenka