Ukončenie PN počas rodičovskej dovolenky. Mám nejakú ohlasovaciu povinnosť?

Zodpovedané
16. júl 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Bola som PN 33 dní, ale od zajtra som znova práceschopná - pokračujem v rodičovskej dovolenke.

Treba niečo niekde nahlasovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

akékoľvek zmeny v rodičovskej dovolenke nahlasujete zamestnávateľovi.

Ak ste boli u zamestnávateľa vedená na PN, tak mu nahlásite ukončenie PN a návrat na RD. Ak ste už nahlásili sa na RD v čase čerpania PN, tak už nenahlasujete nič. Prípadne sa informujte u zamestnávateľa ako Vás evidoval.

S prianím pekného dňa,
Lenka