Účtovníčka mi odmieta uviesť predpokladaný príjem aj s nadčasmi, chce uviesť len základný plat. Aké mám možnosti?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

v apríli mám nastúpiť na reťazovú materskú, keďže minulý rok som bola len na rodičovskej. Mala by byť vyrátaná z pravdepodobného príjmu. U pána Mihála som sa dočítala, že by mali zohľadniť aj to, že som robila nadčasy a aj to prirátať k základnému platu. Dnes som bola v práci a naša účtovníčka mi odmieta uviesť predpokladaný príjem aj s nadčasmi, chce uviesť len základný plat.

Mám nejaké možnosti, aby mi určila ten vyšší príjem a nie len ten základný?

Pred materskou som musela robiť prácu nadčas a taktiež by som to musela robiť aj teraz, pracujem v nemocnici. Ak mi dá základný plat bude to 1200 EUR a so službami by to bolo nejakých 1700 EUR.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže zohľadniť aj nadčasy, tak ako by ste v daný mesiac odpracovala. Je to ale na účtovníčke, resp. zamestnávateľovi.

Ak uvedie nižší VZ ako bol pred prvou materskou a bude sa jednať o tzv. reťazovú materskú s tým, že ste nemali počas roka 2023 zdaniteľný príjem, tak novú materskú nebudete mať nižšiu ako tú predchádzajúcu.

S prianím pekného dňa,
Lenka