Treba odkladať všetky výplatné pásky a pracovné zmluvy k dôchodku?

Zodpovedané
3. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať či treba odkladať všetky výplatné pásky a pracovné zmluvy k dôchodku?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa odkladať si pracovné zmluvy aj z brigád a aj výplatné pásky, ktoré môžu poslúžiť ako dôkaz, ak sa zistí, že zamestnávateľ platil poistné z nižšieho vymeriavacieho základu, ako hrubý príjem v pracovnej zmluve, a aký bol uvedený na výplatnej páske.

Ak sú prihlásenie do poistenia a vymeriavacie základy v poriadku, za toto obdobie už nie je pre Sociálnu poisťovňu potrebné mať odložené výplatné pásky a pracovnú zmluvu. Odkladať si treba aj obdobné doklady zo zahraničia a najmä potvrdenie o čísle poistenia v zahraničí. Všetky údaje si možno overiť cez Elektronický účet poistenca.
viď:
https://www.socpoist.sk/elektronicky-ucet-poist...

S prianím pekného dňa,
Lenka