Sú k žiadosti na uplatnenie NČZD na manžela potrebné aj nejaké prílohy?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom žiadosti o ročné zúčtovanie dane v prípade, keď si chcem uplatniť NČZD na manžela.

Je nutné prikladať ku žiadosti aj kópiu sobášneho listu a potvrdenie z úradu práce o nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnanec je k žiadosti o vykonanie Ročného zúčtovania povinný doložiť sobášny list a zdokladovať aj splnenie niektorej z podmienok. Napr. rodný list dieťaťa, potvrdenie o priznanie ID, potvrdenie o evidencii na ÚP.

S prianím pekného dňa,
Lenka