Sú dividendy a zisky zo s.r.o. započítané do životného minima?

Zodpovedané
31. mar 2024

Dobrý deň,

kvôli synovi budeme žiadať o ZŤP a príspevky. Muž má jednoosobovú s.r.o., z ktorej si raz ročne vyplatí dividendy. Inak je v nej normálne zamestnaný a mesačne má výplatu určitej sumy. Ja som živnostník a 99% fakturujem mesačný príjem práve na manželovu s.r.o. ako administratívnu prácu.

Sú tieto dividendy, poprípade zisky zo s.r.o. nejako započítané do životného minima?

Je možné, že nám neuznajú kvôli tomu nejaké príspevky?

Sme doma 3 a máme nezaopatrené dieťa, hypotéku a jedno auto.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri určitej výške príjmu fyzickej osoby s ŤZP sa peňažné príspevky na kompenzáciu neposkytnú vôbec alebo sa poskytujú v nižšej sume. Budete každý rok dokladať všetky príjmy, oni Vám presne povedia čo budú chcieť na zdokladovanie.

Za SZČO budú žiadať potvrdenie z Daňové úradu, tlačivo v linku:
https://www.slovensko.sk/_img/CMS4/potvrdenie_o...

Tiež budú chcieť od Vás aj manžela Čestné vyhlásenie, kde budú uvedené jednotlivé príjmy, kde je aj kolonka iné príjmy, ktoré budete uvádzať.
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

S prianím pekného dňa,
Lenka