Som zamestnaná na dobu určitú. Budem mať v prípade tehotenstva nárok na materské a tehotenské?

Zodpovedané
10. aug 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na dobu určitú, zmluvu mám do 31.12.2024. Keby otehotniem do konca tohto roka, zmluva mi pravdepodobne nebude od januára predĺžená.

Mala by som v pohode nárok na materské a tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ súčasný pracovný pomer bude trvať dlhšie ako 270 dní, mali by ste v takom prípade nárok na materské z ochrannej lehoty.

Ak by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia pred 13 týdňom tehotenstva za posledné dva roky, tak by ste mali nárok aj na tehotenské. Záleží kedy otehotniete, treba si pozrieť dni nemocenkého poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka