Som v 7-dňovej ochrannej lehote?

Zodpovedané
1. sep 2024

Dobrý deň,

v práci som mala zmluvu na dohodu do 31.12.2024, ale minulý týždeň sa menil prevádzkovateľ firmy. Ten ma vyhodil bez príčiny. Tým pádom tá zmluva na dohodu padla, vytvorili novú na TPP od 22.8.2024 do 31.8.2024. Chcela by som ísť na PN, ale keďže vo štvrtok je sviatok. V piatok by som mala mať poslednú zmenu.

Som v 7-dňovej ochrannej lehote?

Môžem ísť lekárovi v pondelok alebo to treba stihnúť do piatku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ste v 7-dňovej ochrannej lehote. Môžete ísť na PN do 7 dní po skončení nemocenského poistenia. Stačí aj v pondelok 2.9.2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka