Som evidovaná na úrade práce a budem poberať podporu. Budem mať nárok na daľšiu materskú, keď som v auguste otehotnela?

Zodpovedané
24. aug 2024

Dobrý deň,

od roku 2021 do roku 2024 som poberala rodičovský príspevok. Do práce som sa mala vrátiť 16.7.2024, avšak dala som výpoveď ku dňu 19.7.2024.
Od 31.7.2024 som evidovaná na úrade práce a budem poberať podporu. Teraz v auguste som otehotnela.

Budem mať nárok na daľšiu materskú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

od 16.7. do 19.7. ste pracovali, alebo čerpali dovolenku a takto aktivovali nemocenské poistenie? Ak áno, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.

Otehotneli ste do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (ukončenia pracovného pomeru, ak ste pred jeho skončením pracovali alebo čerpali dovolenku).

S prianím pekného dňa,
Lenka