Snúbenica dostala výpoveď. Aké má možnosti do nástupu na materskú?

Zodpovedané
31. máj 2024

Dobrý deň,

snúbenica dostala výpoveď z práce k 30.6., bola ako zástup počas MD. Zamestnaná bola od 20.8. 2022. Termín pôrodu má 8. novembra.

Aké má možnosti do nástupu na materskú?

Od 1.7. úrad práce alebo je aj iná možnosť?

Ako sa jej bude vypočítavať materská?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do nástupu na materské môže ísť na PN (ak má nejaké zdravotné potiaže, PN neovplyvní výšku materskej), alebo ísť na ÚPSVaR.

Na materské nastúpi z ochrannej lehoty, rozhodujúcim obdobím pre výpočet materskej bude rok 2023, nakoľko pracovný pomer jej začal počas roka 2022 a skončil v priebehu roka 2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka