Sme v rozvodovom konaní, manžel s nami nežije, ale poberá bonus na deti. Má na to právo?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

s manželom sme v rozvodovom konaní. Od septembra som sa s deťmi odsťahovala a žijeme sami. Manžel poberá bonus na deti. Chcela som si dať bonus na seba, keďže nežijeme v spoločnej domácnosti. On však odmieta si ho v práci zrušiť.

Ako mám takúto situáciu riešiť?

Mám ja nárok poberať bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevzniká mu nárok na poberanie daňového bonusu. Jednou z hlavných podmienok je spoločná domácnosť.

Ak by poberal daňový bonus i napriek tomu, môžete dať podnet na Finančnú správu alebo na Inšpektorát práce. Po následnej kontrole bude musieť neoprávnene priznaný a vyplatený daňový bonus vrátiť.

Link na inštitúcie nájdete:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Vy vo svojom zamestnaní požiadajte o poberanie DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka