Skončí mi tehotenská dávka, keď ukončím pracovný pomer?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

som na RD stále v stave zamestnanec. K júlu dostanem výpoveď z organizačných dôvodov. Budúci mesiac by som mala žiadať o tehotenskú dávku, na ktorú mi vznikol nárok.

Keď ukončím pomer, ukončí sa mi aj tehotenská dávka?

Mám informáciu, že tehotenskú dávku posudzujú podľa dátumu prijatia žiadosti a nerieši sa to, čo sa deje potom.

Ako to je?

Mám nárok na materskú?

Budem v ochrannej lehote?

Nástup na MD je november.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na tehotenské až do pôrodu. Na materské budete mať nárok z ochrannej lehoty, pokiaľ sa obnoví nemocenské poistenie. Napr. pred ukončením pracovného pomeru čerpaním dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka