Schvália mi tehotenský príspevok?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

pracovala som vo Švajčiarsku od marca do novembra (9 mesiacov) 2022. Potom som bola evidovaná na úrade práce od decembra do apríla (5 mesiacov). Od mája 2023 poberám opatrovateľský príspevok na starého otca.

Schvália mi tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na tehotenské/materské by Vám nemal vzniknúť. Nie ste v ochrannej lehote, nemáte aktívne nemocenské poistenie a ani za posledné dva roky pred 13 týdňom/pôrodom 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka