Reťazový pôrod pri odpracovaní 90 dní pri predošlom tehotenstve. Ktoré dni mi budú započítané?

Zodpovedané
7. mar 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na MD. Materská mi chodí dobrá, vzhľadom na to, že som sa pred nástupom na materskú zamestnala u nového zamestnávateľa na 90 dní s vyšším príjmom. Ten pracovný pomer stále trvá, ale už som na MD.

Ak mi stále pracovný pomer trvá, tak sa mi zaratávajú tie dni do rozhodujúceho obdobia 270 dní?

Ide mi o to, že čakáme druhé dieťa. Ide o reťazový pôrod, avšak neviem či budem mať nárok na rovnakú výšku materskej, keďže som bola u nového zamestnalvateľa zamestnaná 90 dní pred nástupom na MD.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bude pracovný pomer trvať aj pri nástupe na druhú materskú a nebudete mať z tohto zamestnania žiadny zdaniteľný príjem, novú materskú nebudete mať nižšiu ako tú predošlú.

Dni na MD a aj na RD sa započítajú do potrebných dní nemocenského poistenia, pokiaľ sa pracovný pomer neukončí.

S prianím pekného dňa,
Lenka