Ráta sa PN do 2 odpracovaných rokov?

Zodpovedané
Dnes o 16:25

Dobrý deň,

pracovný pomer mi v robote trval od 15.4.2022 do 3.9.2024. Na dlhodobej PN som bola od 12.11.2023 až do 2.9.2024, čiže skoro rok. Momentálne som zamestnaná v novej robote, avšak ešte mi plynie 3-mesačná skúšobná lehota. Bojím sa, aby sa nerozhodli, že ma nakoniec vyhodia.

Mám vôbec nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ráta sa aj PN do tých 2 odpracovaných rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia. Započítajú sa aj predchádzajúce zamestnanie za posledné štyri roky pred zradením do evidencie na ÚPSVaR. Predpokladám, že v poslednom zamestnaní ste mali platenú PN, mali by ste splniť podmienku 730 dní a mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka