Ráta sa invalidný dôchodok ako keby človek pracoval?

Zodpovedané
8. aug 2024

Dobrý deň,

mám 37 rokov a môj zdravotný stav sa zhoršil. Chcela by som požiadať o plný invalidný, len mi chýbajú roky práce. Na úrade som nebola vedená.

Keď niekto poberá invalidný čiastočný dôchodok 50% a chýbajú mu roky práce do počtu odrobených rokov, ráta sa aj ten invalidný dôchodok?

Aké sú možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, doba poberania invalidného dôchodku je obdobím dôchodkového poistenia.

Čo sa týka čiastočného ID, tak od 1. januára 2004 je obdobím dôchodkového poistenia aj doba poberania čiastočného invalidného dôchodku.

S prianím pekného dňa,
Lenka