Prídu rodičia o daňový bonus, keď si ich syn vysokoškolák založí živnosť?

Zodpovedané
26. jún 2024

Dobrý deň,

syn tento rok zmaturoval a pokračuje v štúdiu na vysokej škole v zahraničí. Uvažuje, že si založí živnosť, mesačne by zarobil cca 200 EUR.

Ostal by nám rodičom nárok na daňový bonus a prídavky?

Máme my (resp. konkrétne manžel, ktorý poberá daňový bonus) povinnosť to niekde hlásiť?

Ďakujem

Dobrý deň

budete mať nárok na daňový bonus, aj rodinné prídavky, pokiaľ syn študuje na vysokej škole dennou formou, aj keď bude szčo. Stále je nezaopatreným dieťaťom.

Na účely nároku na prídavok na dieťa predložíte úradu práce, sociálnych vecí a rodiny potvrdenie školy o štúdiu v cudzine.

Viac informácii nájdete v priloženom linku:
https://www.upsvr.gov.sk/social-affairs-and-fam...

S prianím pekného dňa,
Lenka