Presťahovala som sa a neodhlásila som sa zo zdravotného poistenia. Budem musieť platiť spätne?

Zodpovedané
30. okt 2023

Dobrý deň,

vraj som sa neodhlásila zo slovenského poistenia po presťahovaní sa. Už sú to 3 roky.

Koľko budem musieť asi zaplatiť?

Budem platiť aj za dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste odišli do zahraničia na viac ako 6 mesiacov, mali ste túto skutočnosť zdravotnej poisťovni oznámiť, nakoľko poistenie na Slovensku Vám malo zaniknúť, keď ste boli poistená v zahraničí.

Každá osoba môže byť zdravotne poistená iba v jednom členskom štáte EÚ. Informujte sa, či ste vo svojej zdravotrnej poisťovni dlžníkom.

Viac informácii nájdete aj:
https://www.peniaze.sk/dane/9758-praca-v-zahran...

S prianím pekného dňa,
Lenka