Prečo nemôže za manžela požiadať o doplatenie bonusu účtovníčka?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

manžel bol po narodení syna 2 týždne na otcovskej dovolenke. Z tohto dôvodu mu nebol vyplatený plný daňový bonus na dieťa, pretože nemal dostatočný príjem. V zamestnaní mu účtovníčka povedala, že si môže dodatočne uplatniť tých chýbajúcich 40 EUR, ale musí si sám podať daňové priznanie.

Je tento postup správny?

Nemôže to urobiť účtovníčka v zamestnaní za neho?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aký mal celoročný príjem. Mohlo sa to vysporiadať v ročnom zúčtovať ak mal vyšší príjem a postačil by na to, aby sa mu doplatiť DB (pravdepodobne áno, ak pracoval celý rok okrem tých 2 týždňov).

Ak by si ale chcel zahrnúť aj Váš príjem a takýmto spôsobom douplatniť daňový bonus, v takomto prípade podáva daňové priznanie on sám.

S prianím pekného dňa,
Lenka