Prečo nemám nárok na výplatu PN?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

k 20.12.2023 som ukončila pracovný pomer dohodou z dôvodu nároku na predčasný dôchodok a tiež som podala žiadosť na SP. Od 22.12.2023 som zostala PN, ale ešte stále mi neprišlo zo SP žiadne rozhodnutie o priznaní dôchodku. Majú lehotu 60 dní. Neprišlo mi ani oznámenie o výmere PNky. Tak som sa informovala na SP, kde mi dotyčná povedala, že nárok na PN mi síce bude priznaný, ale nemám vraj nárok na výplatu PNky, aj keď som bola v ochrannej lehote 7 dní od ukončenia pracovného pomeru.

Ako mám ďalej postupovať?

To naozaj nemám nárok na výplatu PN?

V danej firme som odrobila 37 rokov, takže som bola celú dobu aj nemocensky poistená. Na internete som sa dočítala že od júna 2023 je možné súbežne poberanie dôchodku aj PN.

Prečo mi teda pani zo SP tvrdí, že nemám nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa máte nárok na PN aj popri predčasnom starobnom dôchodku.

Viď:
https://socpoist.sk/news/dochodcovia-od-1-juna-...

S prianím pekného dňa,
Lenka