Prečo mi pracovníčka úradu práce kázala ísť na PN?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

k 30.6.2023 mi skončila pracovná zmluva dohodou a som nezamestnaná. Niekedy ku koncu 7/2023 som zistila, že som tehotná. Aktuálne mi príde posledný príspevok za dávky v nezamestnanosti, stále sa mi vypláca tehotenské a koncom 01/2024 by mi gynekológ mal určiť nástup na materskú. Mám rizikové tehotenstvo. Na poslednej návšteve úradu práce mi pani povedala, že mám nastúpiť na PN.

Prečo by som mala ísť na PN?

Čo to má vyriešiť?

Vravela, že ženy to tak robia.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nastúpite na PN, nebudú Vás posielať na pracovné pohovory a nebudete sa musiť chodiť hlásiť na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka