Pracujem v Maďarsku, ale chcela by som podnikať na Slovensku. Ako a kde budem platiť dane?

Zodpovedané
11. nov 2023

Dobrý deň,

pracujem v Maďarsku, ale chcela by som podnikať na Slovensku. V Sociálnej poisťovni mi poradili podať formulár A1 s tým, že odvody pravdepodobne budem platiť do Maďarska.

Ako mám postupovať s daňou, respektíve s DPH?

Tiež by som ju mala platiť podľa maďarského práva?

Ďakujem

Dobrý deň,

sociálne a zdravotné poistenie podliehajú právnym predpisom iba jedného štátu, a to štátu, kde máte zamestnanie.

Odvody budete preto platiť iba v Maďarsku podľa právnych predpisov Maďarska.

Pokiaľ máte slovenskú živnosť, dane, DPH riešite tu na SK.

S prianím pekného dňa,
Lenka