Pracujem 5 rokov od skončenia školy. Budem mať nárok na materskú?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

od 1.5.2024 som nastúpila do nového zamestnania a následne v skúšobnej dobe som otehotnela. Budeme si brat hypotéku a zmluvu mám do decembra 2024.

Budem mať nárok na materskú?

Na úrade práce som evidovaná nebola, pracujem súvislé 5 rokov od skončenia školy.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, pravdepodobne z ochrannej lehoty.

Tehotná už ste a 270 dní nemocenského poistenia splníte za posledné dva roky pred pôrodom, zo súčasného pracovného pomeru a započítaním chýbajúcich dní z predchádzajúcich nemocenských poistení.

S prianím pekného dňa,
Lenka