Pracovný pomer na dobu určitú mi skončil počas rodičovskej dovolenky. Vznikne mi nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
24. aug 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer na dobu určitú mi skončil počas rodičovskej dovolenky. Od 2.1.2019 - 30.11.2022 trval PP. Júl 2021 som nastúpila na materskú dovolenku a od februára 2022 na rodičovskú.

Vznikne mi nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru. Ak skončil pracovný pomer 30.11.2022, tak dva roky ešte neuplynuli a ešte sa stihnete zaregistrovať.

S prianím pekného dňa,
Lenka