Pracovný pomer končí v sobotu. Kedy je možné vystaviť zápočtový list?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Ak zamestnanec končí pracovný pomer v sobotu 31.8.2024, môže sa zápočtový list vystaviť aj skôr pred týmto dátumom?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápočtový list je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru. Ja osobne by som nevystavila skôr, za ten čas by sa niečo mohlo zmeniť. V Zákonníku práce je napísané pri skončení pracovného pomeru, nie pred skončením pracovného pomeru, teda by som ho nevystavovala počas jeho trvania.

Viď: Zákonník práce
§75 Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní odsek 2
2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní
https://www.autora.sk/zz/2001/311/#75_Pracovn_p...

S prianím pekného dňa,
Lenka