Pracovnú zmluvu som mala do mája 2022 a momentálne som na rodičovskej dovolenke do apríla 2025. Mám nárok na podporu?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

na materskú dovolenku som nastúpila vo februári 2022, ale pracovnú zmluvu som mala len do mája 2022. Momentálne som na rodičovskej dovolenke do apríla 2025.

Predtým ako som nastúpila na materskú dovolenku som bola zamestnaná od roku 2016 nepretržite.

Mám nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

Pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky. Preto je potrebné sa zaevidovať do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru, aby ste mali dva roky splnené práve z toho predchádzajúceho pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka