Potrebujem k ročnému zúčtovaniu daní potvrdenie o tom, že som sa starala o dieťa do 6 rokov?

Zodpovedané
18. jan 2024

Dobrý deň,

od 1.1.2023 do 23.7.2023 som sa starala o dieťa do 6 rokov bez poberania rodičovského príspevku, nakoľko mi nevzali dieťa do škôlky. Od 24.7.2023 do 4.12.2023 som pracovala a od 5.12.2023 som vedená na úrade práce a poberám dávku v nezamestnanosti.
Idem si podať daňové priznanie.

Potrebujem k ročnému zúčtovaniu daní potvrdenie o tom, že som sa starala o dieťa do 6 rokov?

Potrebujem aj potvrdenie z úradu práce, že som u nich evidovaná?

Nestačí napísať iba nejaké čestné prehlásenie?

Ďakujem.

Dobrý deň,

k daňovému priznaniu priložíte iba Potvrdenie o príjme za rok 2023 zo zamestnania, prípadne kópiu rodného listu dieťaťa, kvôli daňovému bonusu. Iné neprikladáte.

S prianím pekného dňa,
Lenka