Potrebujem k daňového bonusu na dieťa potvrdenie zo súčasnej práce?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

od septembra mám stálu prácu. Minulý rok som mala ešte 2 zamestnania a bola som evidovaná na úrade práce, ale nedostávala som žiadne dávky. Manžel si chce uplatniť daňový bonus na dieťa.

Mám potvrdenie z dvoch predchádzajúcich zamestnaní.

Potrebujem potvrdenie aj zo súčasnej práce?

Aké potvrdenie potrebujem z úradu práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak riešime iba daňový bonus, ktorý si chce uplatniť Váš manžel, nepotrebuje k tomu Vaše potvrdenia z práce, ani z ÚP.

Ak si chcete podať za seba Daňové priznanie, potrebujete aj Potvrdenie od súčasného zamestnávateľa. Ale ak podáte Žiadosť o Ročné zúčtovanie do 15.02.2023, tak priložíte iba dve Potvrdenia z bývalých zamestnaní a nič viac. Maximálne upovedomíte, že ste boli evidovaná na ÚP.

S prianím pekného dňa,
Lenka