Postupujem správne ohľadom čerpania dovolenky, keď chcem získať maximálnu dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
7. aug 2023

Dobrý deň,

chcela by som si overiť, či budem mať nárok na maximálnu podporu. Vo firme som zamestnaná od novembra 2018. V júli 2020 som išla na materskú, ktorá trvala cca do marca 2021. Teda podmienku poistenia by som mala spĺňať. Počas RD som nemala žiaden príjem.

5.9.2023 dovŕši dieťa 3 roky (stále mi pracovný pomer trvá). V tento deň si plánujem čerpať aj dovolenku a následne 6.9.2023 ukončiť pracovný pomer.

Je tento postup správny tým, že si čerpám 2 dní dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je potrebné čerpať dovolenku. Môžu byť aj dva dni. Pri navýšení podpory je potrebné mať nejakú zostatkovú nevyčerpanú dovolenku, ktorej zbytok sa preplatí pri skončení pracovného pomeru. Tým sa zvýši vymeriavací základ pre výpočet podpory.

S prianím pekného dňa,
Lenka