Poškodím si dovolenkou pri výpočte ďalšej materskej?

Zodpovedané
29. máj 2024

Dobrý deň,

som dlhodobo zamestnaná. Materská dovolenka mi končí 2.6.2024.

Ak by som v práci vyčerpala 5 dní dovolenky a nastúpila až potom na RD, bude sa mi v prípade, že by ďalšia materská bola v priebehu roka 2025 rátať priemerom z týchto 5 dní dovolenky v roku 2024?

Mohla by som si týmito piatimi dňami dovolenky nejako poškodiť pri výpočte ďalšej materskej?

Ak by moje výpočty náhodou neboli správne a vychádzala by mi reťazová materská v rovnakej výške ako teraz a priemer za tých 5 dní dovolenky by bol náhodou horší.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak by ste nastúpili na novú materskú v roku 2025, tieto dni čerpanej dovolenky by Vám ovplyvnili výpočet materskej. Mohla by vyjsť aj nižšia, a to napríklad v prípade ak ste v rozhodujúcom období (z ktorého sa počítala terajšia materská) mali nejaké príplatky, prémie, odmeny.

S prianím pekného dňa,
Lenka