Pokazí mi OČR výšku PN?

Zodpovedané
21. apr 2024

Dobrý deň,

od 1.3.2024 mám zmluvu na TTP. Predtým som robila v tej istej firme 3 roky na dohodu. Od 8.4. som na OČR s dieťaťom 14 dní. Moja gynekologička ma stále tlači ísť na PN už od 1.5.

Z čoho mi bude počítať PN, keď som mala len jednu normálnu výplatu a túto druhú budem mať nižšiu kvôli OČR?

Pokazí mi OČR výšku PN?

Na tej PN by som mala byť až do pôrodu, čo je v septembri.

Mám dorobiť ešte aspoň mesiac - dva, aby som mala PN aspoň troška vyššiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpracovali ste celý kalendárny mesiac, teda mali ste už vymeriavací základ.

Keďže nemocenské poistenie Vám bude trvať pred vznikom dočasnej PN menej ako 90 dní, rozhodujúce obdobie bude od vzniku nemocenského poistenia (začiatok pracovného pomeru) do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikne dočasná PN. OČR neovplyvní výšku PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka