Pokazí mi OČR výpočet podpory?

Zodpovedané
28. júl 2024

Dobrý deň,

31.7.2024 končím v práci po 10-tich rokoch. Uvažujem, či ísť na OČR od 29.7.2024 z dôvodu uzatvorenia škôlky na 14 dní.

Je lepšie ísť normálne od 1.8.2024 na úrad práce a žiadať o podporu?

Pokazí mi OČR výpočet podpory?

Posledné dva roky som iba na polovičnom úväzku a čerpala som aj rodičovský, aj PN a aj OČR, takže nevychádza mi vysoký vymeriavaci základ. OČR by som dostávala 17 EUR na deň. Podporu si vyrátať neviem.

Ďakujem

Dobrý deň,

OČR neovplyvní výpočet dávky v nezamestnanosti. Môžete ísť najpv na OČR a po jej skončení sa ísť zaevidovať na ÚPSVaR, nebude to mať vplyv na výpočet dávky.

S prianím pekného dňa,
Lenka