Pokazí mi neplatené voľno maximálnu podporu?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

po ukončení rodičovskej dovolenky, ktorá trvala viac ako 2 roky, si chcem vziať neplatené voľno u zamestnávateľa na 1 - 2 mesiace. Následne 1 deň odpracovať a nahlásiť sa na ÚPSVaR.

Môže neplatené voľno pokaziť maximálnu podporu?

Bude sa podpora počítať z odpracovaného dňa po skončení neplateného voľna?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa do práce po skončení RD a neplateného voľna (NV) vrátite (napr. budete pracovať alebo čerpať dovolenku), tak sa Vám dávka v nezamestnanosti bude počítať z vymeriavacieho základu, ktorý ste dosiahli v posledných dvoch rokoch pred zaradením do evidencie. Teda z príjmu, ktorý ste dosiahli v zamestnaní po RD, pokiaľ ste nemali ešte iný príjem. Výpočet dávky by neplatené voľno nemalo ovplyvniť, ten čas na NV sa má vylúčiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka