Podľa čoho sa mi vypočíta druhá materská dávka?

Zodpovedané
9. apr 2024

Dobrý deň,

do 19.9.2024 som na rodičovskej dovolenke. Vtedy bude mať dcéra 3 roky. Zároveň som tehotná s ďalším bábätkom, na materskú mám nástup 29.10.2024. Nastupovala som na materskú 18.08.2021, ale predtým som sa so zamestnávateľom dohodla na skrátenom pracovnom čase z 8 hodín na 4 hodín od 1.6.2021 na odporúčanie lekárky.

Podľa čoho sa mi vypočíta druhá materská dávka?

Bude výška materskej rovnaká ako prvá?

Ako môžem vykryť ten mesiac aj 10 dní medzi rodičovskou a materskou?

Pracovný pomer stále trvá.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bude pracovný pomer trvať aj pri nástupe na druhú materskú a nebudete mať z tohto zamestnania žiadny zdaniteľný príjem, novú materskú nebudete mať nižšiu ako tú predošlú.

Medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom materskej dovolenky na tých pár dní môžete ísť na PN. Prípadná PN neovplyvní novú materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka