Počíta sa práca na dohodu do odpracovaných rokov na dôchodok?

Zodpovedané
8. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Počíta sa do odpracovaných rokov aj práca na DOPČ?

Aká výška dohody musí byť, aby sa to započítalo do odpracovaných rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by to bola dohoda s dôchodkovým poistením (pravidelný príjem), tak do doby dochôdkového poistenia sa započíta.

Ale ak by ročný príjem bol nižší ako 24,1 % priemernej mzdy, tak by sa tento rok neposudzoval sa ako kvalifikované obdobie pre nárok na minimálny starobný dôchodok. Priemerná mesačná mzda zamestnanca v roku 2022 bola vo výške 1304 EUR (zverejnená v marci 2023).

S prianím pekného dňa,
Lenka