Počíta sa materská za celých 12 mesiacov v roku 2023?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň

ďakujem za odpoveď:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Len pre ujasnenie je, že v roku 2025 bude pôrod. V roku 2024 zamestnanie kratšie ako 90 dní, následne PN.

Počíta sa materská DVZ za celých 12 mesiacov v roku 2023?

Je potrebné ostať zamestnaný, ukončiť dohodou, ostať na PN a čakať či predĺžia pomer, keďže som PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

doplnili ste podstatnú informáciu a to PN, ako som pochopila pred PN sa neplatilo viac ako 90 dní nemocenského poistenia, už je to jasnejšie.

Nemusí sa počítať celý rok 2023, ale môže. Ak predchádzajúci pracovný pomer trval celý rok 2023, tak sa zohľadní celý rok 2023. Nemusíte ukončiť pracovný pomer, PN podľa zdravotného stavu, ak máte zdravotné problémy, môžete byť na PN až do nástupu na MD.

S prianím pekného dňa,
Lenka