Poberám rodičovský príspevok. Je výhodnejšia práca na dohodu alebo živnosť?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

som poberateľkou rodičovského príspevku. Naskytla sa mi možnosť pracovať, avšak netuším či ísť na živnosť alebo dohodu. Okrem dcérky, s ktorou som na rodičovskom mám ďalšie dve dcéry a neviem, či môžem na ne poberať daňový bonus.

Je výhodnejšie pracovať na dohodu alebo na živnosť, keď poberám rodičovský príspevok a mám mesačný príjem asi 400 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne je daňový bonus nastavený výhodnejšie pre zamestnancov (v pracovnom pomere, na dohode) než pre živnostníkov.

S prianím pekného dňa,
Lenka