Po skončení rodičovskej chcem dať výpoveď a ísť na úrad práce. Budem mať nárok na podporu?

Zodpovedané
6. sep 2024

Dobrý deň,

som 6 rokov na MD a RD súbežne. Po skončení RD chcem dať výpoveď a ísť na úrad práce. Pred nástupom na prvú MD 2018 som bola 7 rokov zamestnaná.

Budem mať nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní. To aj splníte.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka