Po rodičovskej som odrobila 1,5 mesiaca a som znovu tehotná. Budem mať nárok na materskú?

Zodpovedané
23. jún 2023

Dobrý deň,

10.5.2023 syn dovŕšil tri roky a ja som nastúpila od 11.5.2023 naspäť do práce. Predtým som brala materskú a následne rodičovský príspevok. Teraz po mesiaci a pol v práci som zistila, že som znova tehotná. Kvôli problémom budem musieť zostať PN.

Budem mať nárok na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na tehotenské, materské a aj PN z dôvodu, že pracovný pomer, z ktorého ste boli na materskej a neskôr na rodičovskej Vám stále trvá.

S prianím pekného dňa,
Lenka