Po 4 deťoch nastupujem na 3,5 mesiaca na dovolenku. Z akej sumy sa mi bude počítať jej výška?

Zodpovedané
6. mar 2024

Dobrý deň,

po 10 rokoch som mala 4 reťazové pôrody. Dnes mi v robote povedali, že mám 77 dní starej dovolenky + cca 25 dní tohtoročnej. Od zajtra som na dovolenke cca 3,5 mesiaca.

Z čoho sa mi bude rátať dovolenka a z akej sumy?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje ako priemerný hodinový zárobok.

Ak ste v rozhodujúcom období neodpracovali aspoň 21 dní alebo 168 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú by ste dosiahli od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by ste zrejme dosiahli.

S prianím pekného dňa,
Lenka