Patrím ako THP pracovník v zdravotníctve do skupiny zdravotníkov, alebo patrím do skupiny štátnej správy?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

pracujem v zdravotníckom sektore ako nezdravotný pracovník na pozícií THP.

Mám nárok na 500-eurovú odmenu?

Patrím ako THP pracovník v zdravotníctve do skupiny zdravotníkov, alebo patrím do skupiny štátnej správy?

Ďakujem

Dobrý deň,

THP pracovníci by sa nemali radiť ku zdravotníckym pracovníkom. Skôr ako pomocný pracovník, podľa mňa štátnej/verejnej správy.

Ale netrúfam si povedať či spadáte pod pracovníka, ktorý má nárok na 500€ odmenu.

S prianím pekného dňa,
Lenka