Ovplyvní zdaniteľná pracovná odmena za jubileum následnú materskú?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke s 19-mesačným dieťaťom. Chceli by sme druhé dieťa (reťazovo). PP stále trvá. V tomto roku dostanem zdaniteľnú pracovnú odmenu za jubileum vo firme.

Ovplyvní táto odmena následnú materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak neprerušíte čerpanie rodičovskej dovolenky, z odmeny počas RD sa nebude platiť nemocenské poistenie.

Ak bude takto vyplatená odmena, potom nebude mať vplyv na druhú materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka