Ovplyvní mi výška čiastočného úväzku následnú materskú?

Zodpovedané
Včera o 19:39

Dobrý deň,

som na predĺženej rodičovskej kvôli neprijatiu do škôlky. Mám trvalý pracovný pomer, do ktorého sa síce už neviem vrátiť, ale trvá. Teraz by som sa u nového zamestnávateľa chcela zamestnať na čiastočný úväzok. Plánujem však otehotnieť.

Mám nárok na materské z trvalého pomeru?

Čo mám urobiť, aby som mala materské z trvalého pomeru ak už to nebude reťazový?

Dieťa už malo tri roky a ja som s ním bola chvíľu doma na neplatenej rodičovskej, teraz na predĺženej.

Ovplyvní mi výška čiastočného úväzku následnú materskú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky môžete pracovať. V pôvodnom pracovnom pomere je ideálne zostať na rodičovskej dovolenke a súčasne s novým zamestnávateľom uzatvoriť nový pracovný pomer napr. so skráteným úväzkom alebo dohodu s pravidelným príjmom (s nemocenským poistením).

Ak v rámci iného pracovného úväzku (dohody) by ste dosiahli 270 dní nemocenského poistenia a neukončila by sa, mohlo by ísť o súbeh materských. Tiež si takto neponížite vymeriavací základ a uchovali výšku materskej, aby nová materská nebola nižšia ako tá čo ste mali teraz, ak by ste hneď po skončení RD nastúpili na novú MD.

S prianím pekného dňa,
Lenka