Ovplyvní ďalšie zamestnanie do odchodu na materskú výšku mojej dávky?

Zodpovedané
18. júl 2024

Dobrý deň,

k 30.6.2024 mi skončil pracovný pomer a aktuálne som na úrade práce. Pracovala som skoro 5 rokov na TPP. V čase skončenia pracovného pomeru som už bola tehotná, vznikne mi nárok aj na materskú, na ktorú nastúpim koncom novembra.

Ak by som sa teraz ešte do odchodu na materskú zamestnala, ale s nižším príjmom ako som mala, ovplyvní to výšku materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by ste zamestnali a do nástupu na materskú by z toho nového zamestnania platilo nemocenské poistenie za menej ako 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie by bol predchádzajúci kalendárny rok u iného predchádzajúceho zamestnávateľa, ak sa u tohto zamestnávateľa platilo nemocenské poistenie najmenej za 90 kalendárnych dní.

Ak by sa v novom zamestnaní za Vás odviedlo viac ako 90 dní nemocenského poistenia, už by výpočet materskej bol z tohto nového zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka