Otehotnela som po ukončení pracovného pomeru. Mám nárok na tehotenské aj materské?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer trval od 7.8.2023 do 31.8.2024 a otehotnela by som do konca februára 2025 (ochranná lehota 180 dní).

Mám nárok na tehotenské aj materské?

Mala by som nárok na tehotenské a materské, ak by som bola od ukončenia pracovného pomeru na PN kvôli inému zdravotnému problému a nie tehotenstvu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mali by ste nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty, ak by ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru) aj v prípade PN po skončení pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka