Osoba má dve zamestnania súčasne. Ako to bude s daňovým priznaním?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

osoba má dve zamestnania súčasne. V jednom si uplatňuje nezdaniteľnú časť na daňovníka a v druhom nie.

Ako to bude s daňovým priznaním?

Ako sa počíta a ako vychádza daň?

Ďakujem

Dobrý deň,

podáva iba jedno daňové priznanie a v ňom uvedie nezdaniteľnú časť na daňovníka vo výške 4922,82 EUR.

Daň vypočíta podľa dosiahnutých príjmov a zapíše do DP aj zrazené preddavky, ich výšku uvedie z Potvrdení o príjmoch za rok 2023. Následne sa vypočíta možný preplatok alebo nedoplatok.

S prianím pekného dňa,
Lenka