Oplatí sa mi z finančného hľadiska viac ostať PN, alebo sa zaevidovať na úrade práce?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

som PN a k 10.5.2024 mi končí zmluva v práci. Bola som na dobu určitú.

Oplatí sa mi viac z finančného hľadiska ostať PN, alebo sa zaevidovať na úrade práce?

Pomienku poberať dávku z úradu práce spĺňam.

Ďakujem

Dobrý deň,

ÚPSVaR Vás zaeviduje až po skončení PN. Dávka v nezamestnanosti môže byť vyplácaná maximálne 6 mesiacov odo dňa zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Výška nemocenskej dávky je 55 % z vymeriavacieho základu (prvé tri dni ste mali 25%) a výška dávky v nezamestnanosti je 50 % vymeriavacieho základu.

Pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka